Laat met een Dit Doe Ik Workshop meiden uit leerjaar 1 en 2 kennismaken met IT en programmeren.
Ben je docent in de onderbouw van het vmbo en wil je jouw leerlingen op een laagdrempelige manier kennis laten maken met programmeren? De gratis Dit Doe Ik-workshops laten meiden ontdekken dat techniek en IT leuk én toegankelijk zijn door zelf aan de slag te gaan. In één lesuur leren ze de basis van programmeren met het programma Scratch, onder begeleiding van een vrouwelijke trainer. Zo bouwen ze aan zelfvertrouwen, ontdekken ze hun talent én maken ze op een herkenbare manier kennis met digitale vaardigheden.
Tijdens de workshop gaan leerlingen zelf aan de slag met het programmeren van een dans in Scratch. Ze leren spelenderwijs hoe code werkt, en zien direct resultaat van hun werk.
Aansluiting: sluit aan bij digitale vaardigheden en Loopbaanoriëntatie (LOB)
Duur: 1 lesuur
Doelgroep: vmbo-onderbouw (klas 1 en 2), uitsluitend voor meiden
Kosten: gratis
Begeleiding: door een vrouwelijke trainer van VHTO
Wil je een workshop aanvragen voor jouw klas? Aanmelden is eenvoudig en kan via het formulier op deze pagina. Of neem contact met ons op via vo@vhto.nl voor meer informatie of overleg over de mogelijkheden op jouw school.
Met één workshop kunnen meiden ontdekken dat programmeren niet moeilijk hoeft te zijn – en misschien zelfs leuk is. Zo bouwen ze spelenderwijs aan digitale vaardigheden en zelfvertrouwen.