Presentatie Sahar

VHTO in de media

In interviews, een magazinebijdrage en een podcast delen onze collega’s Elsemieke, Rian en Tessa hun inzichten over hoe meiden en vrouwen meer ruimte krijgen in techniek en IT en welke rol bedrijven daarin kunnen spelen. Hun verhalen laten zien dat inclusieve keuzes vandaag het verschil maken voor de technieksector van morgen.

Techniek en IT zijn onmisbaar voor onze samenleving, maar meiden en vrouwen zijn er nog altijd sterk ondervertegenwoordigd. Slechts 16,9% van de technische beroepen wordt vervuld door vrouwen: niet door gebrek aan talent, maar door hardnekkige hordes en stereotiepe verwachtingen. Bij VHTO zetten we ons in om dit te veranderen. Om onze impact te vergroten vertellen we ons verhaal ook in de media. Onze collega’s delen hun inzichten en ervaringen graag met een breed publiek. Want om dit probleem echt aan te pakken, hebben we iedereen nodig: scholen, bedrijven én de overheid. Hun verhalen maken zichtbaar dat techniek voor iedereen is en dat kleine stappen grote impact hebben.

Elsemieke over gedragsinzichten en diversiteit

‘Thomas wordt met dezelfde cijferlijst eerder ingenieur dan Anouk.’ Hoe gedragsinzichten kunnen helpen om meer diversiteit in de techniek te realiseren. Onze collega Elsemieke sprak met Marenne van Behavior Change Group over de hordes die meiden en vrouwen nog steeds moeten nemen om in de techniek te komen én te blijven. “Veel veranderpogingen spreken vooral vrouwen zelf aan, maar ik geloof dat de kracht zit in het systeem positief stimuleren,” vertelt Elsemieke. Benieuwd hoe kleine signalen grote impact hebben en wat organisaties kunnen doen om écht verschil te maken? Lees het hele interview.

Rian over genderstereotypen in IT

In deze aflevering van de podcast van KNVI Beroepsvereniging vertelt onze collega Rian hoe genderstereotypen en genderbias nog altijd bijdragen aan het feit dat slechts 13% van de werkenden in IT vrouw is. Zonde van al het talent dat we laten liggen en het begint al bij de beeldvorming. Bij VHTO zetten we ons dagelijks in om genderstereotiepe keuzes te doorbreken. In het onderwijs, op de werkvloer én in beleid. Beluister het gesprek met Rian.

Tessa over goedbedoelde initiatieven

Onze collega Tessa Slim, projectmanager bij VHTO, benadrukt dat goedbedoelde initiatieven soms averechts kunnen werken: “Benadruk als ondernemer niet hoe bijzonder het is als een vrouw als monteur bij je werkt. Dan blijft het namelijk een uitzondering.” Wat werkgevers wél kunnen doen? “Laat zien dat iedereen welkom is. Zorg voor genoeg verschillende maten overalls en voor een ruimte waar vrouwen zich om kunnen kleden. Organiseer eens een open dag of Girls’ Day, waarbij meiden van de basis- en middelbare school met eigen ogen zien hoe mooi en veelzijdig het technische vak is.” Lees hier het hele kader.

 

Blijf geïnspireerd

Wil je meer van dit soort verhalen, tips en initiatieven ontvangen? Schrijf je in en ontvang onze nieuwsbrief rechtstreeks in je mailbox.

Lees verder

Kennis
Publicatie decanen Docenten mentoren mbo/hbo/wo po vo

Kiezen zonder hokjes

Download de publicatie en lees meer over deze principes en hoe jij hiermee aan de slag kunt in LOB.

Nieuws
artikel Docenten Ouders po vo

Boekentips over techniek voor de Kinderboekenweek

Kinderen vormen hun beeld van wie waar “thuishoort” al vroeg, vaak via de verhalen die ze lezen. Als een meid in een boek nooit een vrouw tegenkomt die iets bouwt, ontwerpt of uitvindt, leert ze onbewust: dit is niet voor mij.

Verhaal
Interview Docenten Rolmodellen po vo

Rolmodel in de spotlight – Elizabeth Adelore

In de nieuwste editie van Rolmodel in de Spotlight vertelt Elizabeth openhartig over haar weg naar de techniek, de vooroordelen die ze onderweg tegenkwam en waarom zichtbare rolmodellen zoveel verschil kunnen maken.

Nieuws
Event Training Workshop Docenten STO po vo

Nieuw aanbod: workshop over self-efficacy in techniek

De nieuwe workshop “Ik kan dit! – Met vertrouwen leren in techniek” laat zien hoe docenten het vertrouwen in eigen kunnen van leerlingen kunnen versterken in techniek en technologie.

Kennis
Video Bedrijven Docenten Onderzoekers Werkgevers

Welke hordes komen vrouwen tegen op hun weg naar techniek en IT?

Thomas en Anouk
Kennis
Onderzoek Docenten Onderzoekers

Waarom Thomas wel techniek mag kiezen en Anouk niet

Waarom krijgen sommige leerlingen wél en anderen niet het advies om voor techniek te kiezen? Dit artikel laat zien hoe stereotypen in LOB en profielkeuze de kansen van vo-leerlingen beïnvloeden – vaak zonder dat iemand het doorheeft.

sociale veiligheid
Kennis
Whitepaper Werkgevers

Vrouwen in techniek en IT: hoe behoud je ze als organisatie?

4 redenen waarom vrouwen de techniek en IT verlaten en wat organisaties eraan kunnen doen.

Video Hindernisloopbaan
Kennis
Factsheet Bedrijven Docenten Werkgevers

Fix the system, not the girls

Waarom kiezen zo weinig meiden voor een toekomst in techniek of IT? Niet omdat ze minder talent of interesse hebben dan jongens, maar omdat ze onderweg hordes tegenkomen die hen ontmoedigen of tegenhouden.