Meer meiden in STO: wat doen regio’s en wat werkt?

Binnen Sterk Techniekonderwijs (STO) is het aantrekken en behouden van meiden voor de techniek een belangrijk aandachtspunt. Wat doen regio’s op dit gebied en wat werkt? Het lectoraat Modelleren van Maatschappelijke Impact van Saxion Hogeschool voerde samen met ons een onderzoek uit naar de interventies die STO-regio’s plannen of uitvoeren om genderstereotypen tegen te gaan en inclusie in de techniek te bevorderen. Het aantrekken en behouden van meiden voor techniek had daarin de belangrijkste focus.

Rapportage en inspiratiekaart over goede voorbeelden uit de regio’

De bevindingen van het onderzoek hebben we op drie manieren verwerkt: in een uitgebreide onderzoeksrapportage, een kwaliteitskader en een inspiratiekaart. In het kwaliteitskader zijn de belangrijkste lessen van dit onderzoek samengevat. Het kwaliteitskader is een lijst met aandachtspunten voor de (door)ontwikkeling en implementatie van bestaande en nieuwe interventies op dit gebied. De inspiratiekaart bevat een overzicht van kansrijke interventies die STO-regio’s inzetten. In combinatie met het kwaliteitskader bevordert de inspiratiekaart het leren en inspireren van elkaar en vergroot het de kans op effectieve interventies op het tegengaan van genderstereotypen en het bevorderen van inclusie in techniekonderwijs.

Meer weten?

Collega Tessa bij VHTO

Neem dan contact op met Tessa Slim

slim@vhto.nl

Meld je aan voor de VHTO-nieuwsbrief

Ontvang inzichten en updates over meer vrouwen in techniek en IT.

Lees verder

Nieuws
Docenten Werkgevers

Aanmelden voor Girls’ Day 2027 is geopend, met een nieuw aanmeldsysteem

Op dinsdag 13 april 2027 gaan duizenden meiden van 10 tot 15 jaar op bezoek bij technische bedrijven in hun buurt. Scholen en bedrijven kunnen zich vanaf nu aanmelden. Nieuw

Aanbod
Event Bedrijven Docenten po vo

Girls’ Day 2027

Tijdens Girls’ Day openen technische bedrijven hun deuren om meiden van 10 tot 15 jaar kennis te laten maken met techniek en IT.

Verhaal
Interview Bedrijven Docenten Pers Rolmodellen

“We wilden laten zien: meiden horen óók in de techniek”

Kennis
Publicatie decanen Docenten mentoren mbo/hbo/wo po vo

Kiezen zonder hokjes

Download de publicatie en lees meer over deze principes en hoe jij hiermee aan de slag kunt in LOB.

Nieuws
artikel Docenten Ouders po vo

Boekentips over techniek voor de Kinderboekenweek

Kinderen vormen hun beeld van wie waar “thuishoort” al vroeg, vaak via de verhalen die ze lezen. Als een meid in een boek nooit een vrouw tegenkomt die iets bouwt, ontwerpt of uitvindt, leert ze onbewust: dit is niet voor mij.

Verhaal
Interview Docenten Rolmodellen po vo

Rolmodel in de spotlight – Elizabeth Adelore

In de nieuwste editie van Rolmodel in de Spotlight vertelt Elizabeth openhartig over haar weg naar de techniek, de vooroordelen die ze onderweg tegenkwam en waarom zichtbare rolmodellen zoveel verschil kunnen maken.

Nieuws
Event Training Workshop Docenten STO po vo

Nieuw aanbod: workshop over self-efficacy in techniek

De nieuwe workshop “Ik kan dit! – Met vertrouwen leren in techniek” laat zien hoe docenten het vertrouwen in eigen kunnen van leerlingen kunnen versterken in techniek en technologie.

Kennis
Video Bedrijven Docenten Onderzoekers Werkgevers

Welke hordes komen vrouwen tegen op hun weg naar techniek en IT?