Jaarverslag VHTO 2024

Dit hebben we samen bereikt in 2024

In dit jaarverslag lees je wat we hebben gedaan, wat dat opleverde en welke inzichten we meenemen naar de toekomst.

In 2024 werkte VHTO samen met honderden rolmodellen, scholen en bedrijven om duizenden meiden te laten zien: techniek en IT zijn óók hún wereld. Van basisschool tot mbo, van gastles tot Girls’ Day: we doorbreken stereotypes, nemen barrières weg en maken de omgeving inclusiever. Want hoewel deze sectoren bol staan van innovatie, blijven vrouwen ondervertegenwoordigd. En dat is een gemiste kans voor de sector, de samenleving én gendergelijkheid. Meer vrouwen in bèta, techniek en IT betekent meer perspectieven, meer oplossingen en eerlijkere kansen. Benieuwd wat we samen hebben bereikt? Lees ons jaarverslag.

Jaarverslag VHTO 2024

(Klik op de afbeelding om het jaarverslag te openen.)

Inzicht in voorgaande jaren

Wil je ons supporten?

Wij zijn blij met iedere bijdrage. Met jouw hulp draag je bij aan het mogelijk maken van onze activiteiten.

Wil je de nieuwsbrief ontvangen?

Wil je op de hoogte blijven van onze initiatieven, events en tools? Meld je aan en ontvang maandelijks inspiratie in je inbox.

Lees verder

Nieuws
Event Training Workshop Docenten STO po vo

Nieuw aanbod: workshop over self-efficacy in techniek

De nieuwe workshop “Ik kan dit! – Met vertrouwen leren in techniek” laat zien hoe docenten het vertrouwen in eigen kunnen van leerlingen kunnen versterken in techniek en technologie.

Kennis
Video Bedrijven Docenten Onderzoekers Werkgevers

Welke hordes komen vrouwen tegen op hun weg naar techniek en IT?

Thomas en Anouk
Kennis
Onderzoek Docenten Onderzoekers

Waarom Thomas wel techniek mag kiezen en Anouk niet

Waarom krijgen sommige leerlingen wél en anderen niet het advies om voor techniek te kiezen? Dit artikel laat zien hoe stereotypen in LOB en profielkeuze de kansen van vo-leerlingen beïnvloeden – vaak zonder dat iemand het doorheeft.

sociale veiligheid
Kennis
Whitepaper Werkgevers

Vrouwen in techniek en IT: hoe behoud je ze als organisatie?

4 redenen waarom vrouwen de techniek en IT verlaten en wat organisaties eraan kunnen doen.

Video Hindernisloopbaan
Kennis
Factsheet Bedrijven Docenten Werkgevers

Fix the system, not the girls

Waarom kiezen zo weinig meiden voor een toekomst in techniek of IT? Niet omdat ze minder talent of interesse hebben dan jongens, maar omdat ze onderweg hordes tegenkomen die hen ontmoedigen of tegenhouden.

STO leergang deelnemers
Aanbod
Leergang Docenten STO mbo/hbo/wo po vo

Leergang: Kansengelijkheid voor alle leerlingen in STO

Wil je leren hoe je inclusie structureel onderdeel maakt van je onderwijspraktijk? In de VHTO-leergang werk je hier concreet aan, samen met collega’s uit andere STO-regio’s. De leergang bestaat uit twee fysieke bijeenkomsten en één e-learningmodule.

vrouwen verlaten IT vroegtijdig
Kennis
Werkgevers

Vrouwen in IT: Niet instroom, maar uitstroom is het probleem

Bedrijven investeren volop in wervingscampagnes, rolmodellen en instroomprogramma’s om meer vrouwen aan te trekken. Toch blijven vrouwen niet hangen in de IT, schrijven Elsemieke de Jong en Joske Aline Jansen, beiden van het expertisebureau VHTO.

Toolbox Sociaal Veilig Werken
Aanbod
Toolbox Bedrijven Werkgevers

Toolbox Sociaal Veilig Werken voor leidinggevenden in de techniek 

Toolbox sociaal veilig werken voor leidinggevenden. Maak sociale veiligheid bespreekbaar in je team met praktische werkvormen.