Dit hebben we samen bereikt in 2024
In 2024 werkte VHTO samen met honderden rolmodellen, scholen en bedrijven om duizenden meiden te laten zien: techniek en IT zijn óók hún wereld. Van basisschool tot mbo, van gastles tot Girls’ Day: we doorbreken stereotypes, nemen barrières weg en maken de omgeving inclusiever. Want hoewel deze sectoren bol staan van innovatie, blijven vrouwen ondervertegenwoordigd. En dat is een gemiste kans voor de sector, de samenleving én gendergelijkheid. Meer vrouwen in bèta, techniek en IT betekent meer perspectieven, meer oplossingen en eerlijkere kansen. Benieuwd wat we samen hebben bereikt? Lees ons jaarverslag.
Inzicht in voorgaande jaren
Wil je ons supporten?
Wij zijn blij met iedere bijdrage. Met jouw hulp draag je bij aan het mogelijk maken van onze activiteiten.
Lees verder
Meer meiden in STO: wat doen regio’s en wat werkt?
Rapportage en inspiratiekaart over goede voorbeelden uit de STO regio’s.
Aanmelden voor Girls’ Day 2027 is geopend, met een nieuw aanmeldsysteem
Op dinsdag 13 april 2027 gaan duizenden meiden van 10 tot 15 jaar op bezoek bij technische bedrijven in hun buurt. Scholen en bedrijven kunnen zich vanaf nu aanmelden. Nieuw
Girls’ Day 2027
Tijdens Girls’ Day openen technische bedrijven hun deuren om meiden van 10 tot 15 jaar kennis te laten maken met techniek en IT.
“We wilden laten zien: meiden horen óók in de techniek”
Kiezen zonder hokjes
Download de publicatie en lees meer over deze principes en hoe jij hiermee aan de slag kunt in LOB.
Boekentips over techniek voor de Kinderboekenweek
Kinderen vormen hun beeld van wie waar “thuishoort” al vroeg, vaak via de verhalen die ze lezen. Als een meid in een boek nooit een vrouw tegenkomt die iets bouwt, ontwerpt of uitvindt, leert ze onbewust: dit is niet voor mij.
Rolmodel in de spotlight – Elizabeth Adelore
In de nieuwste editie van Rolmodel in de Spotlight vertelt Elizabeth openhartig over haar weg naar de techniek, de vooroordelen die ze onderweg tegenkwam en waarom zichtbare rolmodellen zoveel verschil kunnen maken.
Nieuw aanbod: workshop over self-efficacy in techniek
De nieuwe workshop “Ik kan dit! – Met vertrouwen leren in techniek” laat zien hoe docenten het vertrouwen in eigen kunnen van leerlingen kunnen versterken in techniek en technologie.
